Spektrum Festiwal z Etno Cafe
Kopiuj tekst
Spektrum Festiwal z Etno Cafe

Spektrum Festiwal z Etno Cafe

Rozpoczynający się dziś festiwal zasili dobra energia od Etno Cafe

Dolny Śląsk staje się stolicą niezależnego, autorskiego kina nie tylko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Już po raz czwarty w Świdnicy startuje dzisiaj Festiwal Filmowy Spektrum, który, mimo krótkiego stażu, co roku przyciąga kinomanów nietuzinkowym, odważnym repertuarem. O dobrą energię między seansami, podczas debat i spotkań z twórcami po raz kolejny zadba wrocławska marka kawowa, Etno Cafe.
Dynamicznie rozwijający się festiwal w Świdnicy odgrywa ważną rolę na filmowej mapie Polski. Na szczególną uwagę zasługuje Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych, w tym roku reprezentujący wyjątkowo wysoki poziom. W programie znalazły się filmy docenione na międzynarodowych festiwalach, takie jak “Drżenia” w reżyserii Dawida Bodzaka.
Ważną częścią festiwalu są również spotkania z twórcami i aktorami, takimi jak Robert Więckiewicz czy Jacek Braciak. Jak wiadomo, artystyczne dysputy smakują jeszcze lepiej przy filiżance dobrej kawy, którą już tradycyjnie zapewni Etno Cafe.
Festiwal potrwa do 10 listopada. Towarzyszyć mu będą wydarzenia specjalne, rozpoczynając od pokazu filmu “Nasz najlepszy rok”, połączonego z degustacją wina, przez wystawy fotograficzne, aż po niezwykły, inspirowany filmem “Córka trenera”, mecz piłki nożnej. Organizatorzy zapowiadają, że zespół Świdnicy zmierzy się z Resztą Świata. Brzmi intrygująco!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.