Krzysztof Szkutnik z tytułem Arabica Q Grader!
Kopiuj tekst

Krzysztof Szkutnik z tytułem Arabica Q Grader!

Roaster Etno Cafe dołącza do elitarnego grona jako piąty Polak

Krzysztof Szkutnik, roaster Etno Cafe, został włąśnie piątym w Polsce kawowym ekspertem z prestiżowym tytułem Q Arabica Grader, przyznawanym przez Coffee Quality Institute z siedzibą w Kalifornii.  W Polsce tylko pięć osób zdało dotąd trudny, dwudziestostopniowy egzamin dający prawo do posługiwania się tym dyplomem.

Licencję Q Arabica Grader otrzymują eksperci zajmujący się oceną kawy zielonej i palonej. Dzięki wybitnym zdolnościom sensorycznym i doświadczeniu potrafią łatwo rozpoznać jakość ziaren, ich pochodzenie i rodzaj wypału.

Krzysztof Szkutnik jako jeden z dwóch polskich ekspertów z tytułem Q Arabica Grader pracuje na co dzień w palarni. Jako jedyny przeszedł drogę od baristy do certyfikowanego roastera.

Co ciekawe, najwięcej Q-Grader'ów jest w Korei – 943 osoby, USA – 455, Japonii – 244 i Wielkiej Brytanii – 57. Dla porównania w Niemczech szczyci się tym tytułem 13 ekspertów.

Etno Cafe
Jedna z najbardziej dynamicznych sieci kawiarni w Polsce. Dzięki własnej palarni i ziarnom sprowadzanym od zaprzyjaźnionych plantatorów stworzyła nową jakość na polskim rynku kawy. Posiada 11 lokali w Polsce oraz linię produkcji cold brew coffee.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.