Rekordowe lato dla Cold Brew
Kopiuj tekst

Rekordowe lato dla Cold Brew

Polska w czołówce krajów z największym zainteresowaniem cold brew

infografika_coldbrew.png
Google udostępniło niedawno raport, który pokazuje trzy najważniejsze trendy w świecie napojów. Jednym z nich jest boom na cold brew, kawę macerowaną na zimno. Polska okazuje się europejskim liderem tego trendu.  

Czym jest cold brew?
Cold brew to kawa macerowana, albo “parzona” na zimno. Mieloną kawę zalewa się wodą w temperaturze pokojowej i pozostawia do maceracji na kilka godzin. Wolny proces sprawia, że smak cold brew jest delikatniejszy i słodszy od tradycyjnie zaparzanej kawy. Schłodzone, cold brew sprawdza się jako orzeźwiający zastrzyk energii. Jest świetnym, niskokalorycznym i pozbawionym konserwantów zamiennikiem napojów energetycznych.
Cold brew na fali

Według raportu Google boom na cold brew zaczął się w na rynku amerykańskim w lecie 2015 r. i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Zainteresowanie tym napojem rośnie za oceanem każdego roku o ponad 100%. W ciągu zaledwie 12 miesięcy sprzedaż cold brew wzrosła w USA o 80% i już co piąty Amerykanin pijący codziennie kawę sięga po ten napój.

Fala popularności przeniosła się już do Europy. Co ciekawe, krajami, w których ten segment cieszy się największą popularnością, są Hiszpania i… Polska.

Popularność w Polsce
Według raportu Mintela 51% Polaków (i taki sam odsetek Hiszpanów) wyraża zainteresowanie spróbowaniem cold brew. To znacznie więcej niż w europejskich krajach sklasyfikowanych na kolejnych pozycjach: Włoszech (44%), Francji (31%) i Niemczech (27%). Jednocześnie dane Google pokazują, że tego lata zainteresowanie tą kategorią w Polsce było kilkukrotnie większe niż na początku tego roku.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.